Otázky & odpovědi

Jak objednat čištění filtru, a co doprava?

Stačí vyplnit buď náš rezervační formulář, nebo zavolat na naše kontaktní telefonní číslo. Při elektronické objednávce se Vám vždy zpětně telefonicky ozveme a telefonicky si potvrdíme objednávku Dopravu filtru objednáme za Vás včetně vyzvednutí na Vámi určeném místě. Po vyčištění filtr zašleme obratem zpět. Všechny kroky od zaslání objednávky jsou již na nás.

Jde vyčistit každý filtr?

Každý filtr opravdu vyčistit nedokážeme, proto před každým čištěním provádíme důkladnou diagnostiku filtru a hledáme možná poškození filtru. Pokud filtr kontrolou projde, je následně vyčištěn. V případě, že filtr vyčistit nelze (poškozené jádro, zapečení, netěsnost filtru apod.) Vás okamžitě kontaktujeme a hledáme alternativní řešení. Pokud filtr vyčistit nelze, neplatíte nám ani korunu. Snažíme se být férovou firmou.

Co když nelze filtr vyčistit?

Jsme schopni Vám nabídnout filtr nový, případně samotnou keramiku filtru. Tyto případy řešíme vždy individuálně na základě typu poškozeného filtru. 

Jak dlouho trvá samotné čištění?

Samotné čištění trvá zhruba dvě hodiny (běžné osobní vozidlo). Filtr Vám tedy můžeme vyčistit na počkání. Při využití přepravců dokážeme filtr odeslat ve stejný den, kdy je nám filtr na čištění doručen. Pokud nemáte času nazbyt a chcete vyřídit vše během JEDNOHO dne včetně dopravy, zašleme vlastní svozový vůz přímo k Vám a ještě tentýž den filtr vrátíme.

Jak je to se zárukou?

Za kvalitou naší práce si stojíme a poskytujeme za ni plnou záruku. Filtr je na základě TUV certifikované čistící linky průchozí vždy na 98%, vše je také potvrzeno protokolem o čištění. Je třeba však upozornit, že v případě znovuzanesení filtru není důvodem špatné vyčištění, ale závada na vozidle. Při prvotním zanesení DPF je třeba vždy jasně určit proč k zanesení došlo a závadu na vozidle vyřešit, to už Vám poradí naši servisní partneři, případně přímo náš specialista na komplexní řešení závad na systémech DPF.

Čistíte i katalyzátory?

Ano, většinou je katalyzátor v jednom obalu spolu s DPF a tím pádem k vyčištění dojde vždy. Pokud je katalyzátor samostatně, vyčistíme jej také. Váš opravce by měl vždy také ověřit, zda-li katalyzátor funguje správně. Jeho nesprávná funkce může zapříčinit zanesení DPF filtru. 

Jste schopni opravu dodat komplexně, včetně demontáže z auta?

Samotné čištění trvá zhruba dvě hodiny (běžné osobní vozidlo). Filtr Vám tedy můžeme vyčistit na počkání. Při využití přepravců dokážeme filtr odeslat ve stejný den, kdy je nám filtr na čištění doručen. Pokud nemáte času nazbyt a chcete vyřídit vše během JEDNOHO dne včetně dopravy, zašleme vlastní svozový vůz přímo k Vám a ještě tentýž den filtr vrátíme. 

Existuje nějaké potvrzení o kvalitě čištění filtru?

Ano, každý filtr je před čištěním podroben diagnostice, následně jsou na filtru za pomocí čistící linky změřeny hodnoty protitlaku před čištěním a následně po vyčištění filtru. Všechny tyto hodnoty máme pro každý filtr zdokumentovány a vy následně obdržíte PROTOKOL O VYČIŠTĚNÍ FILTRU a veškerou námi pořízenou dokumentaci (jak fotodokumentaci, tak videodokumentaci z čištění) 

Je čištění tzn. proplachem účinné a bezpečné?

Občas se v praxi setkáváme s názorem, že jedinou vhodnou metodou je filtr rozřezat a následně čistit. Námi provozovaná linka prošla certifikací TUV Nord, kdy byla potvrzena 98% účinnost čištění. Linka tak má veškerou certifikaci a jedná se PATENTOVANÉ zařízení umožňující efektivní čištění filtru bez rizika poškození filtru při řezání. Každý filtr je po vyčištění dokonale vysušen v čistící lince a otestován. Tato technologie je v západní Evropě léty ověřená a provozována (DE, GB, IT apod.), z každého čištění je pořízen protokol a kvalitu čištění potvrzuje i již zmiňovaná certifikace TUV a množství spokojených zákazníků, kteří využili našich služeb. Oproti jiným technologiím je právě toto čištění pro filtr vhodnější, nedochází k řezání filtru a riziku mechanického poškození jádra při manipulaci.

Nenašli ste na svou otázku odpověď?
Ozvěte se nám.

Poptejte si čištění DPF filtru ješte dnes.